"ŚWIĘTOCHŁOWICE WOLNE OD DOPALACZY". POMOC - 800 100 100 telefon dla rodziców i nauczycieli, 800 060 800 - infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego, 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Galeria

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Ilość zdjęć: 4

21 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty tematyczne

pokaż więcej »

Pożegnanie uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Ilość zdjęć: 20

Pierwsi absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Patrycja Wróbel, Piotr Góźdź, Adrian Pawiński przygotowali pożegnalny obiad dla nauczycieli i rodziców.

pokaż więcej »

Pożegnanie klasy 3 zawodowej

Ilość zdjęć: 6

Klasa trzecia zawodowa zorganizowła "słodkie pożegnanie" dla nauczycieli

pokaż więcej »

Szkoła wolna od dopalaczy - zadanie nr 9

Ilość zdjęć: 6

Zadanie nr 9 Podsumowanie akcji „ Szkoła wolna od dopalaczy” 17 maja gościem naszej szkoły był zespół raperski „ Rymcerze”, który swoją twórczością uświadamia młodzież o zagrożeniach płynących z zażywania dopalaczy, narkotyków oraz innych używek. Rymcerze opowiedzieli nam o swoich przykrych doświadczeniach z używkami, które zmarnowały życie wielu ludziom z ich środowiska, sami jednak są przykładem, że przy pomocy i wsparciu innych można wyjść z tego nałogu i prowadzić mądre, piękne życie. Koncert chłopaków był podsumowaniem całem naszej akcji prowadzonej w bieżąym roku szkolnym w naszej szkole pod hasłem „ Szkoła wolna od dopalaczy”. Na koniec Rymcerze zaprosili do wspólnego rapowania uczniów naszej szkoły, zostawili nam także kilka gadżetów i plakatów ze swoimi autografami.

pokaż więcej »

Warsztaty dotyczące agresji

Ilość zdjęć: 2

W ramach współpracy ze Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Katowicach w środę 10.05. odbyły się warsztaty na terenie szkoły dotyczące agresji. W spotkaniu "Profilaktyka agresji i wykluczenia w grupie" wzięły udziały klasy ponadgimnazjalne. W świecie, w którym żyjemy, doświadczamy agresji, często nawet o tym nie wiedząc - brutalne sceny w filmach i grach, agresja werbalna i bierna. W życiu codziennym, otaczający nas ludzie, bywa, że nawet bardzo bliscy, wystawiają nas na próbę kontroli własnej złości. Prowadząca warsztaty rozmawiała z uczniami m.in. na temat tego, czym tak naprawdę jest agresja, jakie mamy jej rodzaje oraz jakie są jej przyczyny, a także zaznajomiła grupę ze skutecznymi formami rozładowywania narastającej złości i technikami radzenia sobie w sytuacjach, kiedy jesteśmy narażeni na agresywne zachowania ze strony innych.

pokaż więcej »

zawody w Darta - Siemianowice Śląskie 2017

Ilość zdjęć: 1

Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w zawodach w darta, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich.

pokaż więcej »