"ŚWIĘTOCHŁOWICE WOLNE OD DOPALACZY". POMOC - 800 100 100 telefon dla rodziców i nauczycieli, 800 060 800 - infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego, 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Galeria

Wycieczki i wydarzenia - biblioteka szkolna

Ilość zdjęć: 10

Z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK, który odbył się od 8.05 do 15.05.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział zorganizowanych przez bibliotekę szkolną imprezach: wyjeździe do Biblioteki Śląskiej w Katowicach wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie wykonali plakat „Nasza wymarzona książka”. Nagrodę specjalną otrzymują uczniowie III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy za plakat wykonany z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK pod tytułem „Nasza ulubiona książka”. Serdeczne gratulacje. Wycieczka do Biblioteki Śląskiej. 8 maja 2018 r, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Biblioteki Śląskiej w Katowicach, gdzie z zainteresowaniem poznali eksponaty piśmiennicze pod tytułem „Książki nie tylko z papieru”. Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie 16 i 28 maja 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię chleba i jego pochodzenie oraz tradycje z nim związane. Ponadto poznali historię nauczania, dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, przybory. Wycieczka do Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. 16 maja 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Pełniła ona uczniom funkcje w obszarze edukacji, kultury, historii, a także zachowywania dziedzictwa kulturowego. Stała ekspozycja przybliża historię deportacji i uświadamia uczniom, że 1945 rok – czas końca wojny i wyzwolenia, dla wielu śląskich rodzin był początkiem gehenny związanej z masową wywózką na wschód.

pokaż więcej »

Prelekcja Policji 23. 05. 2018r.

Ilość zdjęć: 4

W środę 23 maja w naszej szkole Policjanci z Komendy Policji w Świętochłowicach przeprowadzili prelekcję nt. odpowiedzialności karnej osób małoletnich.

pokaż więcej »

V Korekcyjna Olimpiada Kocykowa

Ilość zdjęć: 19

W dniu 16maja 2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w V Korekcyjnej Olimpiadzie Kocykowej w Dąbrowie Górniczej. W konkurencji indywidualnej: Korekcyjny tor przeszkód z czołganiem i dmuchaniem piłeczki Piotr Biedroń zajął II miejsce. W konkurencji drużynowej: Drużynowy tor przeszkód w podporze tyłem i przodem z elementami zwinnościowymi Patryk Sikora, Robert Vogt i Grzegorz Frączek jako 3 osobowa drużyna zajęła I miejsce.

pokaż więcej »

Konkurs wiedzy z języka angielskiego

Ilość zdjęć: 2

Konkurs wiedzy z języka angielskiego "Podróż po Europie" [11.05.2018, Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Chorzowie] - I miejsce Brawo chłopaki!!!

pokaż więcej »

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

Ilość zdjęć: 19

Nasza szkoła zorganizowała Integracyjny Turniej Piłki Nożnej dla Szkół specjalnych, który odbył się na OSiR " Skałka"

pokaż więcej »

Leśniów 2018r.

Ilość zdjęć: 4

15 maja br. uczniowie SPdP udali się na doroczną piegrzymkę do Leśniowa i Częstochowy. Dzięki uprzejmości pani katechetki A. Paterek ze szkoły podstawowej nr 2, mogliśmy dołączyć do grupy dzieci komunijmych. Nasza uczennica Justyna K. również w tym roku przystąpiła do I Komunii Św.

pokaż więcej »

Warsztaty z pierwszej pomocy.

Ilość zdjęć: 1

We wtorek 15 maja br.pracownicy szpitala w Piaśnikach przeprowadzili w naszej szkole Warsztaty z resuscytacji krążeniowo - oddechowej w zakresie teorii i praktyki.

pokaż więcej »

Zawody Sportowe SPdP "Wygrajmy razem"

Ilość zdjęć: 31

10 kwietnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej wzięli udział w II edycji imprezy "Wygrajmy razem- Na sportowo Batory i przyjaciele" zorganizowanej przez Szkołę Specjalną w Chorzowie Batorym.

pokaż więcej »

Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy

Ilość zdjęć: 3

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: zdobyli III miejsce w XVII edycji Regionalnego Konkursu Ekologiczno - Przyrodniczego szkół Specjalnych " Jak żyć w zgodzie z przyrodą". Uczniowie otrzymali także nagrody za plakat ekologiczny, który wykonały.

pokaż więcej »